Narciarstwo biegowe przeżywa w Polsce prawdziwy renesans. Powstają nowe trasy biegowe, dawno zapomnianym ścieżkom do uprawiania tej formy aktywności fizycznej nadaje się nowej świeżości. Teraz prawie każdy Polak wie jak wygląda pozostawiony na śniegu ślad po nartach biegowych, a co za tym idzie wiele osób chce spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu.
Osoby, które pierwszy raz stają na wąskich nartach od razu przekonują się, że nie jest to takie proste, ale dzięki instruktarzowi, który chcemy Państwu zaproponować stanie się łatwiejsze. Struktura tego ruchu zbliżona jest do naturalnego chodu powoduje, że rekreację na nartach biegowych uprawiać mogą ludzie w róznym wieku, o zróżnicowanym poziomie przygotowania kondycyjnego i sprawnościowego. Biegi narciarskie są prostą, zdrową i szeroko dostępną formą ruchu, którą uprawiać można wszędzie, gdzie leży śnieg. Nasze zajęcia w zależności od warunków śniegowych staramy się organizować na przygotowanych mechanicznie trasach, które znajdują się w Reginie Podbeskidzia (Kubalonka, Szczyrk, Magurka).
Myślę, że każdy kto lubi spędzać wolny czas aktywnie powinien spróbować narciarstwa biegowego i poczuć na własnym ciele jakie korzyści niesie za sobą ta forma ruchu, ponieważ jest to jeden z nielicznych sportów, który kształtuje dziesięć największych i podstawowych grup mięśniowych. Podczas chodzenia czy też biegania na nartach biegowych nie obciążamy stawów kolanowych tak jak w trakcie joggingu czy jazdy na nartach zjazdowych, natomiast wydatek energetyczny jest o wiele większy, ponieważ do dolnych partii mięśniowych dokładamy jeszcze pracę całej obręczy barkowej. Regularne uprawianie narciarstwa biegowego usprawnia działanie układu krążeniowo-oddechowego oraz wspomaga prawidłowy rozój psychomotoryczny dzieci i młodzieży.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w ramach, których uczymy biegać na nartach dzieci, młodzież oraz dorosłych. Szkolimy początkujacych narciarzy, doskonalimy technikę biegu u zaawansowanych. Mamy możliwość wypożyczenia sprzętu do narciarstwa biegowego dla osób początkujacych jak i też zaawansowanych amatorów. Proponujemy zajęcia indywidualne lub grupowe, które odbywają się na trasach lub ich części dostosowanej do umiejętności uczestników zajęć. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerów II klasy narciarstwa biegowego, byłych zawodników klasy mistrzowskiej, a zarazem absolwentów AWF.

CENNIK
Zajęcia indywidualne (nauka lub doskonalenia) • 1h - 60 zł
Zajęcia dla dwóch osób (nauka lub doskonalenia) • 1h - 40 zł od osoby
Zajęcia powyżej dwóch osób (nauka lub doskonalenia) • 1h - 30zł od osoby
Wypożyczenie nart + kije + buty na czas prowadzonych przez nas zajęć • 1h - 15 zł za komplet

Ceny nie zawierają dojazdów do miejsca zajęć.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą
Projekt graficzny GRAPHIA